Materiały szkoleniowe

Materiały szkoleniowe

 

Materiały szkoleniowe należą do środków dydaktycznych, mających na celu oddziaływanie na różne zmysły odbiorców. Wszystkie elementy składające się na materiały szkoleniowe powinny być skomponowane w taki sposób, aby prowadziły do osiągnięcia najlepszych efektów nauczania. Podczas ich tworzenia, warto skupić się na aspekcie estetycznym, ponieważ atrakcyjne materiały szkoleniowe zwiększają efektywność nauki, a także pozytywnie wpływają na odbiór firmy. Forma prezentowania materiałów szkoleniowych powinna być urozmaicona, aby stymulować różne ośrodki mózgu odbiorców komunikatów. Wskazanym jest więc skupienie się na przedstawieniu informacji nie tylko w formie litego tekstu, ale również w postaci kolorowych diagramów, wykresów czy ikonografik. Takie formy prezentowania dużej ilości danych, ułatwiają zrozumienie pewnej idei oraz stanowią charakterystyczne punkty, które zdecydowanie łatwiej skojarzyć i zapamiętać. Warto skupić się również na świadomym doborze kolorystki, ponieważ oddziałuje ona na nabieranie emocjonalnego stosunku do poszczególnych treści, co także wpływa na lepsze zapamiętywanie. Oczywiście materiały szkoleniowe tworzone są z myślą o ugruntowaniu wiedzy oraz dopowiedzeniu wszystkiego tego, co nie zostało przekazane podczas szkolenia. Zawartość merytoryczna to jednak jedno, ale liczy się również  wcześniej wspomniana forma oraz możliwość wykorzystania materiałów szkoleniowych do promocji marki. Przemyślana i odpowiednio skomponowana identyfikacja wizualna, taka jak logo, kolorystyka czy inne elementy graficzne to komponenty  zwiększające świadomość marki. Celowe, konsekwentne i przemyślane kreowanie wizerunku przedsiębiorstwa, czyli brandingu, utrwala u klientów pozytywne skojarzenie z marką. Warto więc przedwcześnie skrzętnie zaplanować lokalizację, kolorystykę czy rozmiar poszczególnych elementów identyfikacji graficznej.

 

Podsumowując, materiały szkoleniowe to merytoryka, odpowiednia prezentacja danych oraz szata graficzna, która pozwala na identyfikację wizualną marki.

 

Drukarnia Szarotka Bielsko-Biała wykonuje kompleksowy druk cyfrowy materiałów szkoleniowych oraz innych dokumentów wręczanych uczestnikom, w tym: identyfikatorów, zaproszeń, folderów, teczek itp., stanowiących spójną całość identyfikacji wizualnej firmy.  

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.
Rozumiem